Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 08.05.2015, sygn. IPPP1/4512-212/15-2/MP, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP1/4512-212/15-2/MP

Stawka podatku dla usług restauracyjnych, podstawa opodatkowania świadczenia;

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa ( Dz. U. z 2012 r. poz. 749 z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770 z późn. zm.), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 3 marca 2015 r. (data wpływu 9 marca 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku i podstawy opodatkowania czynności stanowiących usługę restauracyjną jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 marca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku i podstawy opodatkowania czynności stanowiących usługę restauracyjną.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe :

Spółka z o.o. prowadzi działalność gospodarczą na terytorium Polski. Spółka prowadzi m.in. trzy punkty gastronomiczne (kawiarnie) na terenie W., w których oferuje m.in. produkty żywnościowe. W ofercie kawiarni znajdują się zarówno produkty gotowe (ciasta, tarty, ciastka, pieczywo, quiche) jak i produkty przygotowywane na miejscu na zamówienie klientów (świeże soki, koktajle owocowe, napoje gorące, naleśniki, kanapki, sałatki) przy czym niektóre produkty mogą być towarami wymienionymi w poz.7 załącznika nr 1 rozporządzenia wykonawczego (a więc produktami, których wydanie powinno być objęte podstawową stawką VAT).

Kawiarnie proponują swoim klientom dwie formy dostarczenia produktów żywnościowych. Dostawa na miejscu i dostawa na wynos. Te sposoby różnią się od siebie ogółem zakresu czynności, jakie spółka musi wykonać/zaoferować. Pytania zawarte we wniosku dotyczyć będą sprzedaży i dostawy produktów żywnościowych na miejscu, lecz dla przybliżenia problemu Wnioskodawca zawiera również opis zakresu czynności wykonywanych przez spółkę w sytuacji dostarczania produktów przeznaczonych do konsumpcji na wynos.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00