Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.04.2015, sygn. IPPB3/4510-103/15-2/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB3/4510-103/15-2/AG

Czy w przedmiotowym stanie faktycznym w stosunku do transakcji nabycia Produktów Refundowanych przez Spółkę od Podmiotu Zagranicznego mają zastosowanie przepis art. 11 ust. 1 Ustawy o CIT oraz przepisy Rozporządzenia?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) oraz § 7 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 czerwca 2007 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. Nr 112, poz. 770, z późn. zm.) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko - przedstawione we wniosku z dnia 2 lutego 2015 r. (data wpływu 9 lutego 2015 r.) o wydanie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych odnośnie zastosowania przepisów w zakresie tzw. podmiotów powiązanych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 lutego 2009 r. został złożony ww. wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych odnośnie zastosowania przepisów w zakresie tzw. podmiotów powiązanych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Spółka prowadzi na terytorium Polski dystrybucję produktów leczniczych, zarówno nierefundowanych, jak i podlegających refundacji, do niezależnych (niepowiązanych Ł w rozumieniu art. 11 Ustawy o CIT) podmiotów uprawnionych do nabywania Produktów Leczniczych, w szczególności do hurtowni farmaceutycznych. Dystrybuowane przez Spółkę produkty farmaceutyczne nabywane są od podmiotu powiązanego E.. z siedzibą w Budapeszcie (dalej: Podmiot Zagraniczny). Sporadycznie Spółka nabywa również produkty farmaceutyczne od podmiotów niepowiązanych i sprzedaje je na rzecz podmiotów powiązanych. Spółka jest podmiotem uprawnionym do obrotu produktami leczniczymi oraz posiada stosowne zezwolenie na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej, o którym mowa w art. 74 ust. 1 Ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne (t.j. Dz.U. z 2008 r., Nr 45 poz. 271 ze zm.) (dalej: Prawo farmaceutyczne). Nabywane przez Spółkę od Podmiotu Zagranicznego produkty lecznicze obejmują zarówno leki niepodlegające jak i podlegające refundacji ze środków publicznych w rozumieniu Ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz.U. z 2011 r.t Nr 122, poz. 696 ze zm.) (dalej: Ustawa Refundacyjna). Leki refundowane to leki przeznaczone do sprzedaży do pacjentów za pośrednictwem aptek, tj. o kategorii dostępności refundacyjnej lek dostępny w aptece na receptę w całym zakresie zarejestrowanych wskazań i przeznaczeń lub lek dostępny w aptece na receptę we wskazaniu określonym stanem klinicznym (dalej: Produkty Refundowane). Zarówno cena zakupu Produktów Refundowanych nabywanych przez Spółkę od Podmiotu Zagranicznego jak również marża realizowana na sprzedaży tych produktów na rzecz, niezależnych podmiotów uprawnionych do ich nabycia, w szczególności hurtowni farmaceutycznych, podlega ścisłym regulacjom Ustawy Refundacyjnej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00