Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 01.10.2015, sygn. IPPP3/4512-551/15-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-551/15-2/KT

Wnioskodawca nie będzie podatnikiem VAT z tytułu nieodpłatnych czynności, zobowiązanym do rozliczania podatku na terytorium Polski - nie będzie podlegał obowiązkowi rejestracji oraz prowadzenia ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 23 czerwca 2015 r. (data wpływu 2 lipca 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania Wnioskodawcy za podatnika zobowiązanego do ewidencjonowania i rozliczenia wykonywanych czynności - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 lipca 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania Wnioskodawcy za podatnika zobowiązanego do ewidencjonowania i rozliczenia wykonywanych czynności.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka z siedzibą na Malcie (zwana dalej: A.) zamierza kupować towary (gadżety reklamowe, produkty, itp.) w Polsce od C. Sp. z o.o. (zwana dalej C.) i następnie przekazywać je bezpłatnie, za pośrednictwem C., kontrahentom oraz potencjalnym kontrahentom w Polsce, w celu promocji marki C.. Zakupione towary będą własnością A., która będzie je we własnym imieniu tylko za pośrednictwem C. rozdawała klientom. Poza tym A. nie będzie prowadziła żadnej innej działalności na terytorium RP i nie będzie dokonywała żadnej sprzedaży towarów czy usług.

A. będzie zatem otrzymywała od C. dwie faktury: jedną z tytułu sprzedaży towarów i drugą za organizację akcji promocyjno-reklamowych. Klientami otrzymującymi nieodpłatnie towary mogą być zarówno podatnicy, jak i osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej lub rolnicy ryczałtowi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00