Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 30.12.2015, sygn. IPPB6/4510-319/15-4/AG, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPB6/4510-319/15-4/AG

Czy Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów całość świadczeń należnych na podstawie PDO (tj. Odprawę oraz Rekompensatę) w związku z rozwiązaniem umów o pracę z pracownikami na mocy Porozumienia stron, w miesiącu w którym nastąpiła wypłata tych środków tj. w miesiącu, w którym miała miejsce wypłata jednorazowa lub w miesiącach, w których wystąpiły wypłaty rat w sytuacji, gdy pracownik złożył Wniosek o wypłatę świadczenia w ratach?

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 4 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 9 października 2015 r. (data wpływu 13 października 2015 r.), uzupełnionym pismem z dnia 17 grudnia 2015 r. (data wpływu faxem 18 grudnia 2015 r., pocztą 22 grudnia 2015 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów całości należnych świadczeń w związku z rozwiązaniem umów o pracę z pracownikami na mocy porozumienia stron  jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 13 października 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów całości należnych świadczeń w związku z rozwiązaniem umów o pracę z pracownikami na mocy porozumienia stron.

We wniosku został przedstawiony następujący stan faktyczny.

W 2014 r. i 2015 r. w Spółce wdrożono i przyjęto na podstawie stosownych Uchwał Zarządu Spółki Programy Dobrowolnych Odejść dalej: [PDO lub Program]. Celem wprowadzenia PDO była restrukturyzacja zatrudnienia u Pracodawcy z jednoczesnym poszanowaniem obowiązujących przepisów powszechnego i zakładowego prawa pracy, jak też wprowadzenie dodatkowych świadczeń dla pracowników rozwiązujących umowy o pracę w ramach Programu. Warunkiem skorzystania z Programu było złożenie przez pracownika, wniosku o przystąpienie do Programu, na zasadach określonych w Regulaminie programu dobrowolnych odejść dla pracowników P. S.A. dalej: [Regulamin].

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00