Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 11.12.2015, sygn. IPPP3/4512-782/15-3/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-782/15-3/KT

brak uznania czynności zakupu licencji na oprogramowanie za świadczenie kompleksowe w ramach wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 9 września 2015 r. (data wpływu 18 września 2015 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czynności zakupu licencji na oprogramowanie za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 18 września 2015 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie czynności zakupu licencji na oprogramowanie za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

S. Poland Sp. z o.o. (dalej zwana Spółką) na terytorium Polski jest zarejestrowana jako czynny podatnik podatku od towarów i usług. S. SAS (dalej zwana S. FR) jest spółką prawa francuskiego, która jest zarejestrowanym podatnikiem podatku od wartości dodanej na terytorium Francji. S. FR jest producentem oraz dostawcą sprzętu telekomunikacyjnego na całym świecie. Dnia 9 lutego 2011 r. S. FR zawarł ze Spółką Umowę dystrybucyjną (dalej zwana Umową).

Na podstawie zawartej Umowy S. FR sprzedaje Spółce sprzęt telekomunikacyjny (np. dekodery). Przedmiotem transakcji oprócz dekoderów są również licencje na oprogramowanie. Generalnie, nabywany od S. FR sprzęt telekomunikacyjny i oprogramowanie przeznaczone są wyłącznie do dalszej odsprzedaży do operatorów telekomunikacyjnych, którzy następnie w ramach zawartych umów dostarczają je do odbiorców końcowych. Oprogramowanie to, które jest montowane u odbiorcy końcowego na jego własny rachunek przez operatora telekomunikacyjnego, umożliwia wykorzystanie dodatkowych funkcjonalności, które nie są zawarte w standardowym produkcie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00