Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 05.04.2016, sygn. ITPP3/4512-9/16/APR, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. ITPP3/4512-9/16/APR

Zasadność zastosowania stawki 0% dla WDT.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 29 grudnia 2015 r. (data wpływu 5 stycznia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania 0% stawki podatku dla transakcji sprzedaży na rzecz podatnika z Litwy - jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 grudnia 2015 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie prawa do zastosowania 0% stawki podatku dla transakcji sprzedaży na rzecz podatnika z Litwy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca od kwietnia 2012 r. prowadzi działalność m.in. w zakresie sprzedaży detalicznej odzieży w wyspecjalizowanych sklepach, objętą zakresem PKD 47.71.Z. Wnioskodawca jest przy tym zarejestrowanym i czynnym podatnikiem VAT, o którym mowa w art. 15 ust. 1 ustawy o VAT. W okresie od stycznia 2015 r. do października 2015 r. dokonał dostaw wewnątrzwspólnotowych na rzecz podmiotu z Litwy. Dostawy opodatkowano według stawki 0%. Należności określone na fakturach zostały uregulowane przelewem na rachunek bankowy Wnioskodawcy. Towar został dostarczony do odbiorcy za pośrednictwem kuriera. Potwierdzeniem odbioru towaru był dokument przewozowy otrzymany od kuriera, z którego wynikało, że towar został wywieziony z terytorium Polski i dostarczony na terytorium Litwy. Na podstawie danych z systemu wymiany informacji o podatnikach VAT (VIES) ustalono, że odbiorca towaru był podatnikiem podatku od wartości dodanej. Wnioskodawca dokonał pierwszej rejestracji dla celów podatku od towarów i usług w dniu 25 listopada 2015 r., tj. zgłoszenia, o którym mowa w art. 97 ust. 1 ustawy o VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00