Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 07.11.2016, sygn. 0461-ITPP3.4512.505.2016.1.JC, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0461-ITPP3.4512.505.2016.1.JC

Dokumentowanie wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów i prawo do zastosowania stawki 0%.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613 z późn. zm.) oraz § 6 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 7 września 2016 r. (data wpływu 8 września 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług m.in. w zakresie dokumentowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów i prawa do zastosowania stawki 0% jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 września 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług m.in. w zakresie dokumentowania wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów i prawa do zastosowania stawki 0%.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Spółka jest podmiotem posiadającym siedzibę na terenie Polski, zarejestrowanym w kraju jako podatnik VAT czynny. Głównym przedmiotem działalności jest sprzedaż towarów. W toku prowadzonej działalności Spółka dokonuje wewnątrzwspólnotowych dostaw towarów (WDT) z Polski do Anglii. Odbiorcy Spółki z UE posiadają właściwe i ważne numery identyfikacji dla transakcji wewnątrzwspólnotowych nadane przez Państwa członkowskie właściwe dla odbiorców (Anglia). Spółka również jest zarejestrowana jako podatnik VAT UE. Do dnia dzisiejszego dostawy towarów do nabywcy w Anglii dokonywano własnymi środkami transportu lub przez firmę przewozowa (spedycję). Po dokonaniu dostawy otrzymywała: fakturę sprzedaży towaru, specyfikację towaru oraz dokument CMR podpisane i podpięczętowane przez nabywcę (z datą otrzymania towaru) oraz dokument CMR dodatkowo podpisany przez firmę spedycyjną, z którego jednoznacznie wynika, że towar został dostarczany i odebrany przez kontrahenta w innym niż Polska kraju UE.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00