Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 07.12.2016, sygn. 0461-ITPP3.4512.602.2016.1.MD, Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy, sygn. 0461-ITPP3.4512.602.2016.1.MD

Zasadność zastosowania stawki 0% do czynności wywozu towaru do innego kraju członkowskiego UE, w przypadku gdy numer dla transakcji wewnątrzwspólnotowych kontrahenta przestał być aktywny po dniu dokonania dostaw na jego rzecz.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U., poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy działający w imieniu Ministra Rozwoju i Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 30 września 2016 r. (data wpływu 5 października 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasadności zastosowania stawki 0% do czynności wywozu towaru do innego kraju członkowskiego UE, w przypadku gdy numer dla transakcji wewnątrzwspólnotowych kontrahenta przestał być aktywny po dniu dokonania dostaw na jego rzecz jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 października 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasadności zastosowania stawki 0% do czynności wywozu towaru do innego kraju członkowskiego UE, w przypadku gdy numer dla transakcji wewnątrzwspólnotowych kontrahenta przestał być aktywny po dniu dokonania dostaw na jego rzecz.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest spółką prawa handlowego spółką komandytową (dalej jako Spółka lub Wnioskodawca), mającą siedzibę w Polsce, prowadzącą działalność w zakresie handlu produktami FMCG (ang. fast-moving consumer goods), czyli tzw. produktami szybko zbywalnymi.

Spółka jest czynnym podatnikiem VAT, zarejestrowanym również na potrzeby transakcji wewnątrzwspólnotowych. Nie korzysta ze zwolnienia od tego podatku, które wynika z art. 113 ustawy o VAT.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00