Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 31.08.2016, sygn. ILPB1-2/4511-1-142/16-2/MKA, Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu, sygn. ILPB1-2/4511-1-142/16-2/MKA

Ulga rehabilitacyjna - wydatki na gazowego pieca c.o.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 5 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r., poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 16 sierpnia 2016 r. (data wpływu 24 sierpnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 sierpnia 2016 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie ulgi rehabilitacyjnej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca jest osobą niepełnosprawną od 39-go roku życia, posiadającą od tego czasu umiarkowany stopień niepełnosprawności. Aktualnie Wnioskodawca posiada orzeczenie Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności wydane na stałe o symbolu xx-R, xx-S. Upośledzenia narządu ruchu, a także choroby układu oddechowego i krążenia, z którymi boryka się Wnioskodawca bardzo utrudniają codzienną egzystencję. Z powodu niepełnosprawności Wnioskodawca boryka się z trudnościami przy wykonywaniu prac niezbędnych do właściwego funkcjonowania w życiu codziennym. Zainteresowany ma kłopoty ze schylaniem się, klękaniem, dźwiganiem. Szczególną trudność sprawia Wnioskodawcy obsługa pieca węglowego.

Dotychczas Wnioskodawca posiadał tradycyjne ogrzewanie c.o. na węgiel. Ponadto miejsce składowania opalu znajdowało się poza budynkiem, w którym znajduje się kotłownia. W związku z tym codzienna praca związana z opaleniem mieszkania, polegająca na przyniesieniu węgla w wiadrach, drewna na rozpałkę, a także wyniesieniu popiołu była dla Zainteresowanego bardzo uciążliwa ze względu na stan zdrowia. A prace te w okresie grzewczym Wnioskodawca wykonywał codziennie.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00