Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 16.09.2016, sygn. IBPP2/4512-451/16-1/ICz, Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, sygn. IBPP2/4512-451/16-1/ICz

Zastosowanie stawki 0% do zaliczek otrzymanych z tytułu eksportu towarów na warunkach określonych w art. 41 ust. 9b ustawy.

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2015r. poz. 613 ze zm.) oraz § 2 i § 6 pkt 2 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz. U. z 2015 r. poz. 643) Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach, działający w imieniu Ministra Finansów, stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 14 czerwca 2016r. (data wpływu 17 czerwca 2016r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki 0% do zaliczek otrzymanych z tytułu eksportu towarów na warunkach określonych w art. 41 ust. 9b ustawy jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 czerwca 2016r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania stawki 0% do zaliczek otrzymanych z tytułu eksportu towarów na warunkach określonych w art. 41 ust. 9b ustawy.

W przedmiotowym wniosku zostało przedstawione następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest podatnikiem VAT czynnym, składa deklaracje za okresy kwartalne (VAT-7K). Prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji urządzeń elektroniki drogowej, w tym znaków zmiennej treści (elektronicznych i pryzmatycznych), przeznaczonych do zarządzania ruchem drogowym oraz przekazywania kierowcom informacji istotnych dla bezpieczeństwa i komfortu jazdy. W zależności od wielkości zamówienia oraz stopnia jego skomplikowania (konieczność kompletacji podzespołów elektronicznych i elementów mechanicznych, w tym sprowadzenia niektórych podzespołów od zagranicznych partnerów) może trwać od kilku tygodni do kilku, a nawet kilkunastu miesięcy, licząc od chwili pozyskania zamówienia do dnia zrealizowania dostawy. Proces produkcji obejmuje fazę projektowania, przygotowania dokumentacji technicznej produktu, przygotowania procesu produkcji, fazę wytwarzania oraz fazę testów.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00