Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.09.2016, sygn. IPPP3/4512-448/16-2/KT, Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie, sygn. IPPP3/4512-448/16-2/KT

w zakresie opodatkowania na terytrium kraju transakcji sprzedaży miodu, importowanego z kraju trzeciego, do kontrahentów z innych państw członkowskich UE oraz z państw trzecich

Na podstawie art. 14b § 1 i § 6 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2015 r., poz. 613, z późn. zm.) oraz § 6 pkt 5 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 kwietnia 2015 r. w sprawie upoważnienia do wydawania interpretacji przepisów prawa podatkowego (Dz.U. z 2015 r. poz. 643), Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie działający w imieniu Ministra Finansów stwierdza, że stanowisko Spółki, przedstawione we wniosku z dnia 14 czerwca 2016 r. (data wpływu 20 czerwca 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania na terytrium kraju transakcji sprzedaży miodu, importowanego z kraju trzeciego, do kontrahentów z innych państw członkowskich UE oraz z państw trzecich - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 20 czerwca 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie opodatkowania na terytrium krajku transakcji sprzedaży miodu, imortowanego z kraju trzeciego, do kontrahentów z innych państw członkowskich UE oraz z państw trzecich.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Siedziba Wnioskodawcy (dalej: Spółka) znajduje się na terytorium Polski. Spółka zajmuje się sprzedażą naturalnego miodu homogenizowanego. Spółka nabywa towar od kontrahentów mających siedzibę poza terytorium Unii Europejskiej, głównie z Ukrainy oraz Rosji. Następnie towar odsprzedawany jest dalej do podmiotów z siedzibą w Unii Europejskiej lub do Stanów Zjednoczonych bądź Kanady.

Transport towaru odbywa się bezpośrednio od podmiotu, od którego jest nabywany, czyli z Ukrainy lub Rosji i trafia bezpośrednio do nowego nabywcy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00