Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.03.2017, sygn. 3063-ILPB1-3.4511.271.2016.1.TW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 3063-ILPB1-3.4511.271.2016.1.TW

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) oraz art. 223 ust. 1 ustawy z dnia 16 listopada 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej (Dz. U. z 2016 r., poz. 1948, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 29 grudnia 2016 r. (data wpływu 29 grudnia 2016 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 grudnia 2016 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest osobą fizyczną, prowadzącą działalność gospodarczą, której przedmiotem są usługi doradcze związane z rynkiem nieruchomości. W przyszłości planowane jest rozszerzenie zakresu świadczonych usług o czynności rzeczoznawcy majątkowego oraz doradcy podatkowego.

Miejscem zamieszkania Wnioskodawcy jest B., jednak po analizie popytu na oferowane usługi Wnioskodawca podjął decyzję o świadczeniu usług na rynku (). A. jest najbliższym miastem wojewódzkim, gdzie znajdują się siedziby wielu potencjalnych zamawiających usługi Wnioskodawcy, jak np. centrale banków, kancelarie prawne, Izba Skarbowa, sądy.

Codzienne dojazdy w celach prowadzenia spraw związanych z działalnością gospodarczą z B. (miejscowości oddalonej o 120 km) są nieuzasadnione ekonomicznie oraz w praktyce uniemożliwiają realizację założonego modelu prowadzenia działalności gospodarczej. Częste wynajmowanie pokoi hotelowych również nie jest możliwe ze względu na wysokie koszty. Wnioskodawca zawarł umowę najmu, której przedmiotem jest lokal mieszkalny zlokalizowany w A. Wydatki związane z najem stanowią koszt uzyskania przychodu związany z działalnością gospodarczą Wnioskodawcy. Lokal jest wykorzystywany do działalności gospodarczej w ten sposób, że jest miejscem, gdzie Wnioskodawca wykonuje prace związane z działalnością gospodarczą: sporządza opinie, opracowuje materiały, przygotowuje raporty dla klientów, świadczy usługi doradcze, sporządza w imieniu klientów stosowne pisma, prowadzi archiwum dokumentacji.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00