Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.04.2017, sygn. 0111-KDIB4.4014.5.2017.1.MPU, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej

Czy obliczając podstawę podatku można potrącić (odjąć od wartości nieruchomości wynoszącej 306.000 zł) zapisane w księdze wieczystej ciężary (hipoteka w wysokości 383.150 zł)?

Na podstawie art. 13 § 2a oraz art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz.U. z 2017 r., poz. 201, ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 23 lutego 2017 r. (data wpływu 01 marca 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy cash poolingu jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 01 marca 2017 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie opodatkowania umowy cash poolingu.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca należy do grupy kapitałowej. Odpowiadając na dynamicznie zmieniające się potrzeby rynkowe Wnioskodawca rozważa skorzystanie z usługi cash poolingu.

Wnioskodawca planuje przystąpienie do oferowanej przez Bank tzw. usługi cash poolingu rzeczywistego, czyli kompleksowej usługi zarządzania płynnością finansową. Usługa cash poolingu polega na zarządzaniu fizycznymi transferami środków finansowych pomiędzy rachunkami bieżącymi klientów tej usługi. Usługa będzie realizowana w oparciu o umowę, która zostanie zawarta pomiędzy Bankiem a uczestnikami (będącymi polskimi rezydentami podatkowymi), określającą istotne jej postanowienia. Zgodnie z treścią umowy, jeden z uczestników zostanie wybrany na tzw. jednostkę koordynującą (dalej: ,,Koordynujący).

Wnioskodawca przystąpi do struktury cash poolingu jako uczestnik.

Podstawę funkcjonowania usługi stanowić będą rachunki bankowe, otwarte i prowadzone w PLN dla koordynującego (dalej: rachunek główny koordynującego albo rachunek pomocniczy koordynującego przeznaczony tylko i wyłącznie do realizacji operacji opisanych w niniejszym wniosku) oraz uczestników (dalej: rachunki").

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00