Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 09.05.2017, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.181.2017.1.JP, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT1-1.4012.181.2017.1.JP
Czy w odniesieniu do świadczonych usług, w zakresie opisanym powyżej, prawidłowo identyfikuje Pani stawkę podatku na podstawie przepisów o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.) tj. czy stosowana stawka 23% na usługi rekreacyjne i sportowe w zakresie wstępu na siłownię jest stosowana prawidłowo w zakresie sprzedaży biletów oraz karnetów w stanie faktycznym opisanym powyżej?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy - przedstawione we wniosku z dnia 3 marca 2017 r. (data wpływu 7 marca 2017 r.). o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie w zakresie stawki podatku dla usług wynajmu sali sportowej - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 7 marca 2017 r. został złożony wniosek, o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie m.in. stawki podatku dla usług wynajmu sali sportowej.
We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.
Prowadzi Pani działalność gospodarczą jako osoba fizyczna, będąca podatnikiem VAT czynnym. W ramach działalności gospodarczej świadczy Pani m.in. usługi wynajmu sali sportowej i usługi rekreacyjnej poprzez sprzedaż biletów wstępu na siłownię, polegające na udostępnieniu obiektu, na zasadzie wykupienia wstępu (poprzez zakup np. biletu wstępu, karnetu) klubom sportowym, osobom fizycznym, podmiotom gospodarczym i innym jednostkom organizacyjnym wykupującym wstęp dla swoich uczniów, pracowników, członków. Świadczone usługi są sklasyfikowane w PKWiU 2008 w grupowaniu 93.11.10.0 usługi związane z działalnością obiektów sportowych. Przy wykonywaniu ww. usług nie są zatrudniani instruktorzy sportowi, zajęcia nie są również prowadzone w zorganizowanych grupach. Klienci korzystający z obiektu i sprzętu sportowego w nim udostępnionego typu bieżnie, orbitreki, ławeczki do ćwiczeń, urządzenia do ćwiczeń siłowych mięśni, po wykupieniu biletu wstępu lub karnetu, sami decydują o zakresie organizacji własnego czasu spędzonego w obiekcie siłowni. Obecnie stosuje Pani stawkę VAT 23% na powyższe usługi tj. sprzedaż biletów, karnetów wstępu na siłownię.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right