Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.07.2017, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.218.2017.1.AM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.218.2017.1.AM

W związku z przeniesieniem ze Spółki jawnej do działalności gospodarczej dwóch Wspólników całego majątku spółki przed zakończeniem działalności gospodarczej Spółki, Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do sporządzenia spisu z natury towarów, o którym mowa w art. 14 ust. 5 w związku z art. 14 ust. 6 ustawy, ponieważ na dzień zaprzestania działalności Spółka nie będzie w posiadaniu towarów podlegających opodatkowaniu oraz nie wystąpi obowiązek zapłaty podatku VAT z tego tytułu. Biorąc powyższe pod uwagę należy stwierdzić, że prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, zgodnie z którym przekazanie majątku spółki Wspólnikom przed wykreśleniem Spółki z rejestru przedsiębiorców nie spowoduje powstania obowiązków określonych w art. 14 ust. 1, 5 i 6 ustawy.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku, który wpłynął do Organu w dniu 2 czerwca 2017 r. o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania przekazanego majątku za zorganizowane części przedsiębiorstwa, dokonania spisu z natury oraz korekty podatku VAT naliczonego jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 czerwca 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania przekazanego majątku za zorganizowane części przedsiębiorstwa, dokonania spisu z natury oraz korekty podatku VAT naliczonego.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka jawna (dalej jako: Wnioskodawca, Spółka) jest polskim rezydentem podatkowym. Wspólnikami Spółki są cztery osoby fizyczne. Spółka powstała z przekształcenia spółki cywilnej w spółkę jawną. Spółka prowadzi działalność w zakresie detalicznej oraz hurtowej sprzedaży elektronicznego sprzętu gospodarstwa domowego, artykułów RTV oraz sprzedaży mebli.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00