Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.10.2017, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.164.2017.1.WR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.164.2017.1.WR

Zwolnienie wyrobów gazowych przeznaczonych do celów opałowych w procesach metalurgicznych

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2017 r., poz. 201 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 28 sierpnia 2017 r. (data wpływu 29 sierpnia 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia z akcyzy wyrobów gazowych używanych do celów opałowych w procesach metalurgicznych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 29 sierpnia 2017 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego w zakresie zwolnienia z akcyzy wyrobów gazowych używanych do celów opałowych w procesach metalurgicznych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

E. sp. z o.o. (dalej: Spółka, Wnioskodawca lub E[...]) jest producentem aluminiowych komponentów do układów hamulcowych. W zakładzie produkcyjnym Spółki zlokalizowanym we W. E[] wytwarza aluminiowe zaciski hamulcowe, pompki hamulcowe oraz pompy wtryskowe. Spółka nabywa surowiec w postaci pierwotnego aluminium od podmiotów trzecich i magazynuje go w wydzielonym miejscu w zakładzie produkcyjnym. Nabywany surowiec nie wymaga żadnych dodatkowych czynności przed poddaniem go topieniu. Tym samym, surowiec jest transportowany do pieców topialnych bezpośrednio z magazynu. Spółka posiada dwa nowoczesne piece topialne zasilane gazem ziemnym. Gaz nabywany jest od podmiotu trzeciego, przy czym Spółka nie jest pośredniczącym podmiotem gazowym - występuje jako finalny nabywca gazowy. W wyniku spalania gazu w piecu powstaje odpowiednia, wysoka temperatura umożliwiająca stopienie wsadu w postaci aluminium. Ciekłe aluminium jest transportowane kolejno do pieców podtrzymujących, zlokalizowanych przy liniach odlewniczych, które utrzymują odpowiednio wysoką temperaturę surowca i jego stan ciekły. Następnie ciekłe aluminium przelewane jest w odpowiednie formy, gdzie w dalszym toku procesu produkcji ulega powolnemu krzepnięciu. Do podgrzewania form odlewniczych wykorzystywany jest gaz.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00