Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.11.2017, sygn. 0114-KDIP2-3.4010.274.2017.1.KK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-3.4010.274.2017.1.KK

W zakresie konsekwencji podatkowych dotyczących zwrotu nakładów poniesionych na wynajmowaną nieruchomość, ustalenia wartości początkowej środka trwałego w postaci inwestycji w obcym środku trwałym oraz dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej inwestycji w obcym środku trwałym.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 28 września 2017 r. (data wpływu 28 września 2017 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie:

  • konsekwencji podatkowych dotyczących zwrotu nakładów poniesionych na wynajmowaną nieruchomość (pytanie nr 1) &‒ jest prawidłowe,
  • ustalenia wartości początkowej środka trwałego w postaci inwestycji w obcym środku trwałym (pytanie nr 2) &‒ jest prawidłowe,
  • dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej inwestycji w obcym środku trwałym (pytanie nr 3) &‒ jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 28 września 2017 r. został złożony ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych dotyczących zwrotu nakładów poniesionych na wynajmowaną nieruchomość oraz ustalenia wartości początkowej środka trwałego w postaci inwestycji w obcym środku trwałym i dokonywania odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej inwestycji w obcym środku trwałym.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Wnioskodawca (Spółka, lub Najemca) prowadzi działalność gospodarczą, która związana jest z dystrybucją na terenie Polski produktów należących do dwóch głównych sektorów działalności Spółki, tj. sektor zdrowia oraz dział środków ochrony roślin.

Spółka w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, zawarła umowę najmu powierzchni magazynowych i biurowych w parku logistycznym. Następnie Najemca oraz Wynajmujący zawarli Aneks nr 7 do ww. wskazanej umowy najmu (dalej: Umowa najmu), zgodnie z którym strony porozumiały się co do najmu dodatkowej powierzchni magazynowej (dalej: Powierzchni Magazynowej 2) i biurowej (dalej: Powierzchni Biurowej 2) w budynku oraz przedłużenia okresu przedmiotowego najmu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00