Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 28.02.2018, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.743.2017.2.MN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-2.4012.743.2017.2.MN

Wyłączenie z opodatkowania aportu przedsiębiorstwa.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 21 listopada 2017 r. (data wpływu 24 listopada 2017 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania transakcji aportu przedsiębiorstwa jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 24 listopada 2017 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie wyłączenia z opodatkowania transakcji aportu przedsiębiorstwa.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, polskim rezydentem podatkowym. Posiada majątek trwały postaci o wartości ponad złotych z czego ponad złotych stanowią nieruchomości przeznaczone na wynajem i grunty pod przyszłe inwestycje oraz prawie 4 mln złotych udzielone pożyczki. W majątku trwałym posiada również udziały w innych spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością o wartości złotych. Udziały w tych dwu podmiotach nie są istotne z punktu widzenia funkcjonowania przedsiębiorstwa Spółki. Posiada również majątek obrotowy (należności, pieniądze) o wartości około tysięcy złotych. Działalność polega na wynajmie wybudowanych jednostek mieszkalnych oraz realizacji kolejnego budownictwa. Jest podmiotem aktywnym gospodarczo. Posiada umowy z najemcami, umowy z podmiotami w zakresie współpracy zarówno bieżącej działalności jak również inwestycyjnej. Struktura źródeł finansowania, to oprócz kapitału zakładowego ( złotych) głównie zobowiązania z tytułu zaciągniętych pożyczek długoterminowych zaciągniętych w celu zrealizowania zakupów gruntów i realizacji budów. Poziom tych pożyczek przekracza złotych.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00