Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 13.04.2018, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.137.2018.1.WB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-3.4012.137.2018.1.WB
Stawka podatku VAT dla dostawy miejsc postojowych.
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 5 lutego 2018 r. (data wpływu 19 lutego 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla dostawy miejsc postojowych (pytanie oznaczone we wniosku nr 2) jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 19 lutego 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie stawki podatku VAT dla dostawy miejsc postojowych (pytanie oznaczone we wniosku nr 2).
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Spółka ma zamiar wybudować w ramach przedsięwzięcia deweloperskiego sześć budynków mieszkalnych czterokondygnacyjnych, w których usytuowane będą lokale mieszkalne. Budynek posiadać będzie kondygnację podziemną, na terenie której znajdować się będą miejsca postojowe z przeznaczeniem dla garażowania samochodów osobowych. Spółka zawierać będzie z nabywcami lokali mieszkalnych umowy ustanowienia odrębnej własności gotowego lokalu położonego w wybudowanym budynku i przeniesienia prawa do lokalu mieszkalnego wraz z miejscem postojowym z przeznaczeniem dla garażowania samochodów osobowych. Transakcje te mogą zostać zrealizowane w dwóch wariantach, stąd też spółka wskazuje dwa możliwe zdarzenia przyszłe.
Zdarzenie przyszłe nr 2
Sprzedaż lokali mieszkalnych będzie się odbywać wraz z udziałem w częściach wspólnych nieruchomości, do których nie będzie należała część podziemna (kondygnacja) budynku przeznaczona do garażowania samochodów osobowych. Dla części podziemnej będzie utworzona oddzielna księga wieczysta, a sprzedaż miejsc postojowych będzie się odbywać poprzez sprzedaż udziału w tej kondygnacji. Sprzedaż miejsca postojowego nie jest obligatoryjna przy sprzedaży lokalu mieszkalnego. Przyszli właściciele mieszkań mogą, ale nie muszą nabyć takie miejsce. Jeśli zdecydują się na jego zakup umowa sprzedaży zarówno lokalu mieszkalnego, jak i miejsca postojowego w postaci udziału w części podziemnej (kondygnacji) budynku przeznaczonej do garażowania samochodów osobowych będzie zawarta w jednym akcie notarialnym, ale każde ze swoim numerem księgi wieczystej.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right