Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 20.04.2018, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.67.2018.2.KU, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.67.2018.2.KU

opodatkowania w formie karty podatkowej usług kosmetycznych polegających na: wykonaniu makijażu permanentnego oraz wypełnianiu ust kwasem hialuronowym

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2017 r., poz. 201, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 21 stycznia 2018 r. (data wpływu 26 stycznia 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie opodatkowania w formie karty podatkowej usług kosmetycznych polegających na: wykonaniu makijażu permanentnego oraz wypełnianiu ust kwasem hialuronowym jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 stycznia 2018 r. do tutejszego Organu wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie możliwości opodatkowania usług kosmetycznych wskazanych we wniosku w formie karty podatkowej.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Od dnia 1 czerwca 2016 r. Wnioskodawczyni rozpoczęła prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie usług kosmetycznych, jako salon mobilny z dojazdem do domu klienta oraz podjęła współpracę z salonem kosmetycznym. Działalność gospodarcza Wnioskodawczyni opodatkowana jest na zasadach ogólnych (podatkowa księga przychodów i rozchodów). Zabiegi, które Wnioskodawczyni wykonywała to: przedłużanie rzęs, makijaż permanentny oraz w późniejszym czasie - wypełnianie ust kwasem hialuronowym, mając do tego pełne uprawnienia.

W sierpniu 2017 r. Wnioskodawczyni otworzyła swój lokal usługowy salon kosmetyczny. W połowie stycznia 2018 r., po przeanalizowaniu różnych form opodatkowania wspólnie z panią, która zajmuje się księgowością, Wnioskodawczyni doszła do wniosku, że najkorzystniejszą formą opodatkowania Jej działalności w chwili obecnej byłaby karta podatkowa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00