Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 25.07.2018, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.265.2018.1.MO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.265.2018.1.MO
Czy po planowanym przejęciu Spółki 2 przez Spółkę, Spółka będzie uprawniona do zaliczenia Odsetek od kredytu otrzymanego na podstawie Umowy do kosztów uzyskania przychodów z innych niż zyski kapitałowe źródeł przychodów?
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy, przedstawione we wniosku z 24 maja 2018 r. (data wpływu 28 maja 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy po planowanym przejęciu Spółki 2 przez Spółkę, Spółka będzie uprawniona do zaliczenia Odsetek od kredytu otrzymanego na podstawie Umowy do kosztów uzyskania przychodów z innych niż zyski kapitałowe źródeł przychodów - jest nieprawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 28 maja 2018 r., wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy po planowanym przejęciu Spółki 2 przez Spółkę, Spółka będzie uprawniona do zaliczenia Odsetek od kredytu otrzymanego na podstawie Umowy do kosztów uzyskania przychodów z innych niż zyski kapitałowe źródeł przychodów.
We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca jest spółką kapitałową, podlegającą nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce (dalej: Spółka lub Wnioskodawca), członkiem grupy kapitałowej (dalej: Grupa). W skład Grupy wchodzi również inna spółka kapitałowa (dalej: Spółka 2).
Wnioskodawca oraz Spółka 2 zawarły w charakterze kredytobiorców umowę kredytu inwestycyjnego z bankiem (dalej: Umowa). Na podstawie Umowy, uzyskane środki pieniężne miały zostać przeznaczone na zakup pakietu większościowego udziałów w spółce kapitałowej z siedzibą w Polsce (dalej: Spółka Operacyjna). Na podstawie Umowy, Spółka oraz Spółka 2 są zobowiązane solidarnie do spłaty należności, wynikających z Umowy. Zawarcie Umowy przez Spółkę oraz Spółkę 2 uzasadnione było maksymalizacją zdolności kredytowej kredytobiorców. Kwota wynikająca z Umowy została przekazana na rachunek bankowy Spółki 2. Następnie, Spółka 2 nabyła udziały w Spółce Operacyjnej, w związku z czym dokonała przelewu uzyskanych na podstawie Umowy środków tytułem wynagrodzenia za nabywane udziały. Również w związku z faktem, że to Spółka 2 otrzymała środki finansowe z umowy kredytu oraz wykorzystała je na własne potrzeby dokonuje ona bieżącej spłaty rat kredytowych wraz z należnymi odsetkami (dalej: Odsetki).
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right