Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 14.08.2018, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.142.2018.1.JS, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4013.142.2018.1.JS

Zwolnienie z akcyzy wyrobów gazowych wykorzystywanych do celów opałowych w procesach mineralogicznych

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2018 r., poz. 800 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 20 czerwca 2018 r. (data wpływu 22 czerwca 2018 r.), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku akcyzowego, w zakresie zwolnienia z podatku akcyzowego wyrobów gazowych zużywanych w procesach mineralogicznych jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 czerwca 2018 r. wpłynął ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku akcyzowego, w zakresie zwolnienia z podatku akcyzowego wyrobów gazowych zużywanych w procesach mineralogicznych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

Przeważająca działalność gospodarcza Wnioskodawcy obejmuje produkcję pozostałych wyrobów z mineralnych surowców niemetalicznych, gdzie indziej niesklasyfikowanych.

Gaz ziemny o kodzie CN 2711 21 00 w działalności Wnioskodawcy jest wykorzystywany przede wszystkim do opalania pieców wannowych szklarskich, w których ma miejsce wytop fryty szklanej. Niewielki udział wyrobów gazowych wykorzystywany przez wnioskodawcę do celów opałowych, które podlegają opodatkowaniu akcyzą, nie jest przedmiotem wniosku o interpretację.

Należy uzupełnić, że ww. piece opalane są mieszaniną gazowo-tlenową. Proces opalania, do którego wykorzystywany jest, m in. gaz ziemny, jest procesem ciągłym. Taki proces polega na stałym podawania i topieniu zestawu surowców (ok. 90% surowców stanowią surowce mineralne, tj. skalenie, kwarc, krzemian cyrkonu, dolomit, kamień wapienny, kolemanit; w pozostałym zakresie są to takie związki chemiczne jak związki boru, węglany, tlenki cynku) w wysokich temperaturach. W trakcie takiego procesu uzyskiwana jest jednorodna masa szklana, która następnie jest studzona w wodzie (proces tzw. frytowania). Jako wynik takiego procesu, wskutek dużej różnicy temperatur i powstających naprężęń, szkło zastyga w formie granulatu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00