Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 02.11.2018, sygn. 0112-KDIL3-1.4011.394.2018.1.AMN, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-1.4011.394.2018.1.AMN

Obowiązki płatnika w związku ze zorganizowaniem wycieczki.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 października 2018 r. (data wpływu 17 października 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku ze zorganizowaniem wycieczki jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 9 października 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie obowiązków płatnika w związku ze zorganizowaniem wycieczki.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W Spółdzielni Mieszkaniowej, 17 lipca 2013 r. został utworzony Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych (dalej: ZFŚS). Regulamin ZFŚS określa osoby uprawnione do korzystania ze świadczeń, cele na które mogą zostać przeznaczone środki Funduszu oraz zasady i warunki przyznawania świadczeń i pomocy z Funduszu.

Spółdzielnia Mieszkaniowa w miesiącu wrześniu 2018 roku zorganizowała i postawiła do dyspozycji wszystkim pracownikom oraz osobom uprawnionym (rodzinom pracowników) skorzystanie z zagranicznej wycieczki turystyczno-krajoznawczo-wypoczynkowej na Sycylię, zorganizowanej w ramach ZFŚS. Udział w wycieczce miał charakter dobrowolny i powszechnie dostępny dla wszystkich uprawnionych. Celem wycieczki była integracja pracowników, a wspólny wyjazd przyczynił się do polepszenia współpracy między pracownikami oraz zwiększył motywację do pracy. Zorganizowanie wycieczki było w interesie zakładu pracy (Spółdzielni Mieszkaniowej) ponieważ integracja załogi miała wpłynąć na efektywność pracy pracowników i wzajemne relacje służbowe, a uczestnictwo członków rodzin pracownika umożliwiło pogłębiane więzi rodzinnych. Na podstawie zgłoszeń pracowników znana była liczba osób biorących udział w wycieczce. Realizacją wycieczki zajęło się biuro podróży, które określiło koszt na jednego pracownika. Na koszt wycieczki złożyły się: koszty dojazdu, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie i bilety wstępu do wybranych obiektów. Osoba biorąca udział w wycieczce wniosła dopłatę, natomiast pozostała kwota kosztu wyjazdu stanowiła dofinansowanie z ZFŚS.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00