Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 15.11.2018, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.441.2018.1.MK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4012.441.2018.1.MK

Obowiązek wystawiania faktur przez podwykonawcę.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 sierpnia 2018 r. (data wpływu 17 sierpnia 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawiania faktur jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 sierpnia 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku wystawiania faktur.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

P Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej także jako: Wnioskodawca, lub P) rozważa zawarcie trójstronnego porozumienia (dalej także jako: Porozumienie) z O S.A. (dalej także jako: O). Trzecim z sygnatariuszy Porozumienia będzie I S.A. (dalej także jako: I).

Na dzień zawarcia ww. Porozumienia, O będzie mieć zawartą z I umowę na świadczenie usług logistycznych (dalej także jako: Umowa lub Kontrakt). W Kontrakcie I i O wskazały, że część usług w nim określonych będzie realizowane bezpośrednio na rzecz O przez podwykonawcę, tj. P. Z kolei P na chwilę obecną negocjuje warunki umowy z I (dalej także jako: Umowa I-P), zgodnie z którą P występować ma w charakterze podwykonawcy I w realizacji usług świadczonych przez P na rzecz O w ramach Umowy (zwanej dalej także jako: Kontrakt).

W myśl Porozumienia wynagrodzenie należne I od O za usługi zrealizowane przez P na rzecz O płatne będzie przez O bezpośrednio na rzecz P, na podstawie wystawionych przez P na rzecz O faktur VAT, faktur korygujących oraz not księgowych według zasad określonych w Umowie. Nie bez znaczenia dla sprawy pozostaje także okoliczność, iż P płacić będzie kary umowne wynikające z Umowy dotyczące niewykonania lub nienależytego wykonania usług przez P na rzecz O.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00