Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.12.2018, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.794.2018.1.ŻR, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.794.2018.1.ŻR

brak prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 10 października 2018 r. (data wpływu 17 października 2018 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu pt. jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 17 października 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT w związku z realizacją projektu pt. .

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Parafia złożyła wniosek o dofinansowanie projektu pt. ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa, Działanie 5.1 Energetyka oparta na odnawialnych źródłach energii. Projekt został oceniony pozytywnie i w chwili obecnej beneficjent czeka na podpisanie umowy o dofinansowanie.

Przedsięwzięcie przewiduje montaż instalacji fotowoltaicznej, która będzie produkowała energię elektryczną. Produkowana energia w całości będzie konsumowana przez podłączony do elektrowni obiekt cerkwi i rozliczana z dostawcą prądu S.A., tzw. saldem energii. W związku z tym, iż cerkiew w okresie jesienno-zimowym jest ogrzewana z wykorzystaniem energii elektrycznej, zapotrzebowanie na tą energię jest znaczne i zostanie w pełni zaspokojone przez prąd produkowany w planowanej instalacji PV. Całe przedsięwzięcie obejmuje wykonanie jednego kompletnego zadania, przez wyłonionego na drodze zapytania ofertowego jednego wykonawcę. Sprowadzać się to będzie do wykonania wszystkich niezbędnych robót budowlanych związanych z montażem wolnostojącej elektrowni PV, tj. dostawy i montażu konstrukcji nośnej, modułów PV, inwerterów, wykonanie połączeń kablowych, linii kablowej nN i podłączenie do cerkwi.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00