Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 18.01.2019, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.395.2018.3.AA, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.395.2018.3.AA

Skutki podatkowe rozliczenia przychodów oraz kosztów ich uzyskania z tytułu uczestnictwa w konsorcjum.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 16 listopada 2018 r. (data wpływu 16 listopada 2018 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych rozliczenia przychodów oraz kosztów ich uzyskania z tytułu uczestnictwa w konsorcjum jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 16 listopada 2018 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 18 grudnia 2018 r. (data wpływu 21 grudnia 2018 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych rozliczenia przychodów oraz kosztów ich uzyskania z tytułu uczestnictwa w konsorcjum.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

  1. Wnioskodawca wraz z żoną prowadzą działalności gospodarcze w zakresie budowy dróg. Małżonkowie chcą zawrzeć umowę konsorcjum, której celem byłoby wspólne uczestnictwo w przetargu na realizację zamówienia publicznego polegającego na przebudowie drogi powiatowej wraz z budową kanalizacji i chodnika. Liderem konsorcjum byłaby firma Wnioskodawcy. Jednocześnie wszyscy partnerzy konsorcjum ponoszą wobec zamawiającego solidarną odpowiedzialność za zobowiązania wynikające z umowy konsorcjum. Zgodnie z umową małżonkowie chcą podzielić swoje udziały nie procentowo, a zadaniowo (każdy z małżonków będzie wykonywał określone w umowie roboty budowlane o podanej wartości). Zgodnie z umową lider konsorcjum będzie jedynym podmiotem wystawiającym faktury VAT dla zamawiającego. Partnerzy konsorcjum będą posiadać swój zakres obowiązków (prac) w ramach projektu. Po zakończeniu zadania lider konsorcjum wystawi zamawiającemu tzw. fakturę całościową, która dotyczyć będzie towarów dostarczonych i usług świadczonych przez konsorcjum.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00