Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.03.2019, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.155.2019.1.RM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.155.2019.1.RM

Brak obowiązku złożenia zgłoszenia rejestracyjnego, o którym mowa w art. 96 ust. 1 i art. 97 ust. 1 ustawy w związku z realizacją dostaw dokonywanych w ramach transakcji.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800 z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 13 marca 2019 r. (data wpływu 19 marca 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestracji dla celów VAT na terytorium Polski w związku z udziałem w transakcjach łańcuchowych - jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 19 marca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie obowiązku rejestracji dla celów VAT na terytorium Polski w związku z udziałem w transakcjach łańcuchowych.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe:

Wnioskodawca (Spółka) jest spółką kapitałową prawa z siedzibą na terytorium państwa członkowskiego innego niż Polska, zarejestrowaną w tym państwie dla celów VAT i transakcji wewnątrzwspólnotowych. Spółka posiada ważny numer VAT-UE nadany przez państwo członkowskie inne niż Polska.

Spółka nie posiada w Polsce stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, jak również nie jest zarejestrowana dla celów VAT w Polsce.

W ramach prowadzonej działalności Spółka dokonuje zakupów i sprzedaży towarów w ramach tzw. transakcji łańcuchowych. W ramach tych transakcji Spółka nabywa towary od podmiotu polskiego (A), dokonuje ich odprzedaży na rzecz odbiorcy (C), który dokonuje następnie ich sprzedaży na rzecz kolejnego podmiotu (D).

A jest podmiotem polskim, zarejestrowanym dla celów VAT w Polsce i posiadającym ważny numer VAT-UE nadany przez polskie organy podatkowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00