Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 15.04.2019, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.74.2019.1.AK, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.74.2019.1.AK

Brak zwrotu podatku od towarów i usług z tytułu nabycia nowego środka transportu.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2018 r., poz. 800, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawczyni przedstawione we wniosku z dnia 1 lutego 2019 r. (data wpływu 15 lutego 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwrotu podatku od towarów i usług z tytułu nabycia nowego środka transportu jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 15 lutego 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zwrotu podatku od towarów i usług z tytułu nabycia nowego środka transportu.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

W dniu 31 lipca 2018 r. Wnioskodawczyni zakupiła nowy samochód osobowy jako osoba fizyczna w salonie samochodowym. Wnioskodawczyni zapłaciła za samochód w dniu zakupu samochodu. Samochód Wnioskodawczyni zarejestrowała w Urzędzie Miasta jako właściciel w dniu 13 sierpnia 2018 r. w Polsce. Jednak sytuacja życiowa Wnioskodawczyni spowodowała, że musiała wyjechać do X., gdzie obecnie pracuje i przebywa. Wnioskodawczyni musiała przerejestrować samochód i z racji tego, że nie minęło 6 miesięcy na terenie Unii Europejskiej samochód został potraktowany jako nowy. Wnioskodawczyni zapłaciła ponownie podatek VAT w urzędzie. W momencie zakupu samochodu nie miała ona świadomości, że wyjedzie za granicę, a co za tym idzie, nie zgłosiła sprzedawcy, że wyjedzie i będzie rejestrowała samochód w X. Wnioskodawczyni nie wiedziała, że zapłaci ponownie podatek VAT w X. Wnioskodawczyni prosi o analizę jej przypadku i interpretację, ponieważ zapłaciła dwukrotnie podatek VAT przy rejestracji samochodu. Wnioskodawczyni nie znała procedur związanych z wywozem samochodu za granicę Polski na teren innego kraju Unii Europejskiej, ani procedur z rejestracją nowego samochodu na terenie innego kraju Unii Europejskiej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00