Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 23.07.2019, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.190.2019.2.KW, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-2.4012.190.2019.2.KW

zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 18 marca 2019 r. (data wpływu 8 kwietnia 2019 r.), uzupełnionym pismem z dnia 17 czerwca 2019 r. (data wpływu 25 czerwca 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie:

  • zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia w Wariancie II, w przypadku świadczeń wykonywanych przez Wnioskodawcę na rzecz Klienta będącego Inwestorem i czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług jest prawidłowe,
  • zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia w Wariancie III, w przypadku świadczeń wykonywanych przez Wnioskodawcę na rzecz Klienta będącego Inwestorem i czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 kwietnia 2019 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zastosowania mechanizmu odwrotnego obciążenia w Wariancie II i III.

Przedmiotowy wniosek uzupełniono pismem z dnia 17 czerwca 2019 r. poprzez doprecyzowanie opisu sprawy.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny/zdarzenie przyszłe.

X (dalej Spółka lub Wnioskodawca) prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółka jest podatnikiem, o którym mowa w art. 15 ustawy VAT oraz jest zarejestrowana jako podatnik VAT czynny. Ponadto Wnioskodawca jest też podatnikiem zarejestrowanym dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych (VAT-UE).

Przedmiotem przeważającej działalności Wnioskodawcy jest sprzedaż konstrukcji metalowych i ich części. Spółka zajmuje się sprzedażą regałów i konstrukcji stalowych, które służą profesjonalnemu przechowywaniu dokumentów, narzędzi oraz innych przedmiotów. Regały i konstrukcje stalowe sprzedawane przez Spółkę przeznaczone są do użytkowania wewnętrznego. Produkty te wykonane są z ocynkowanej stali z elementów przygotowanych przez Spółkę. Spółka sprzedaje produkty składające się z komponentów (elementów), których jest właścicielem. Produkty sprzedawane są na zasadzie umowy sprzedaży poprzedzonej np. pisemnym, mailowym, telefonicznym zamówieniem w zależności od wartości i skomplikowania zamówienia. Paleta produktów oferowanych przez Spółkę obejmuje m.in.: regały półkowe, w tym systemy takie jak: regały skręcane, regały wtykowe, regały o dużej rozpiętości, regały paletowe, wielopoziomowe systemy regałowe, regały dynamiczne, automatycznie obsługiwane systemy regałowe, regały wspornikowe.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00