Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 03.09.2019, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.371.2019.1.KB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.371.2019.1.KB

Zasadność wystawiania faktur korygujących, określenie podstawy opodatkowania na wystawianych fakturach korygujących oraz dokonanie korekty podatku należnego na podstawie wystawianych faktur korygujących.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 9 lipca 2019 r. (data wpływu 10 lipca 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasadności wystawiania faktur korygujących, w zakresie określenia podstawy opodatkowania na wystawianych fakturach korygujących oraz w zakresie dokonania korekty podatku należnego na podstawie wystawianych faktur korygujących jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 10 lipca 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie zasadności wystawiania faktur korygujących, w zakresie określenia podstawy opodatkowania na wystawianych fakturach korygujących oraz w zakresie dokonania korekty podatku należnego na podstawie wystawianych faktur korygujących.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Złożony wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej jest następstwem stanowiska, które Wnioskodawca (zwany dalej Spółką) uzyskał w interpretacji indywidualnej z dnia 8 maja 2019 r., nr (). Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej potwierdził, że Spółka ma prawo do stosowania stawki podatku w wysokości 0% do wynagrodzenia prowizyjnego z tytułu usług sprzedaży imprez turystycznych świadczonych w imieniu i na rzecz touroperatorów, które odbywają się poza terytorium Unii Europejskiej.

Za wykonywane czynności Spółka otrzymuje od touroperatorów wynagrodzenie prowizyjne obliczane wg stawek określonych w umowach (w umowach jest używane określenie stawka brutto). Wynagrodzenie (prowizja) jest obliczane od wartości cen sprzedawanych wycieczek określanych jako imprezy turystyczne. Wynagrodzenie prowizyjne jest dokumentowane fakturami wystawianymi na touroperatorów.

Poprzednio w każdym przypadku do wynagrodzenia prowizyjnego była stosowana stawka VAT 23%, a kwota podatku VAT należnego była obliczana w kwocie należnej prowizji (tzw. metoda w stu). Taki sposób rozliczenia akceptowali touroperatorzy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00