Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 27.09.2019, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.258.2019.1.PB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4010.258.2019.1.PB

w zakresie sposobu kalkulacji kosztów uzyskania przychodów w przypadku sprzedaży udziałów.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 900 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 1 sierpnia 2019 r. (data wpływu 5 sierpnia 2019 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie sposobu kalkulacji kosztów uzyskania przychodów w przypadku sprzedaży udziałów jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 5 sierpnia 2019 r. wpłynął do Organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie sposobu kalkulacji kosztów uzyskania przychodów w przypadku sprzedaży udziałów.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

Spółka Akcyjna (dalej: Wnioskodawca) posiada siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej oraz jest polskim rezydentem podatkowym, tj. podlega na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej opodatkowaniu podatkiem dochodowym od całości swoich dochodów bez względu na miejsce ich osiągania.

Wnioskodawca należy do grupy A - grupy zajmującej się produkcją oraz dystrybucją szerokiej gamy produktów mrożonych, chłodzonych i suchych. W kontekście przeprowadzanych zmian reorganizacyjnych w Grupie A (zapoczątkowanych wiele lat temu), Wnioskodawca pragnie wskazać, że:

  • Wnioskodawca w 2011 r. zakupił 100% udziałów w spółce G Sp. z o.o. z siedzibą w (), której nazwa została zmieniona na I Sp. z o.o. (dalej: Spółka Przejęta) - zajmującej się dystrybucją produktów mrożonych - stając się tym samym jedynym udziałowcem Spółki Przejętej;
  • W dalszej kolejności, w 2012 r., nastąpiło połączenie (dalej: Połączenie Przeszłe) Spółki Przejętej ze spółką Y Sp. z o.o. (dalej: Spółka). Połączenie Przeszłe nastąpiło na podstawie art. 492 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. (t.j. Dz.U. z 2019, poz. 505 z późn. zm., dalej: KSH) poprzez przeniesienie całego majątku Spółki Przejętej na Spółkę w zamian za udziały, które Spółka wydała Wnioskodawcy jako wspólnikowi Spółki Przejętej (połączenie przez przejęcie). Tym samym, w wyniku Połączenia Przeszłego, Wnioskodawca stał się jednym z udziałowców Spółki - obok zależnej od niego spółki L Sp. z o.o. (aktualnie: Z Sp. z o.o ).
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00