Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 22.10.2019, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.347.2019.1.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL3-3.4011.347.2019.1.MM

Dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 23 września 2019 r. (data wpływu 26 września 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej preferencyjną stawką podatkową jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 26 września 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej preferencyjną stawką podatkową.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest wspólnikiem w spółce () spółka jawna (dalej: Spółka). Ponieważ Spółka jawna jako spółka osobowa jest transparentna podatkowo, to przychody i koszty generowane przez Spółkę, są rozliczane przez Wnioskodawcę proporcjonalnie do posiadanego prawa do udziału w zyskach Spółki.

Na wstępie Wnioskodawca wskazuje, iż w kontekście ulgi na działalność badawczo- rozwojową wspólnicy Spółki uzyskali pozytywne interpretacje podatkowe, potwierdzające, że prowadzone przez Spółkę prace o charakterze badawczo-rozwojowym spełniają definicję działalności badawczo-rozwojowej (...).

Ponieważ w ramach prowadzonej działalności badawczo-rozwojowej Spółka wytwarza prawa własności intelektualnej, Wnioskodawca przedstawia opis stanu faktycznego oraz zdarzenia przyszłego - wniosek dotyczy już uzyskanego przez Spółkę prawa własności intelektualnej, jak również praw własności intelektualnej, co do których Spółka wystąpiła bądź wystąpi z wnioskiem o ich przyznanie.

Spółka jest podmiotem działającym w branży produkcyjnej. Spółka prowadzi działalność gospodarczą przede wszystkim w zakresie produkcji ().

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00