Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 05.11.2019, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.358.2019.3.ENB, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT2-2.4011.358.2019.3.ENB

Skutki podatkowe sfinansowania pracownikom udziału w studium.

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 2 września 2019 r. (data wpływu 11 września 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w części dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sfinansowania studium jest nieprawidłowe w części dotyczącej braku powstania przychodu po stronie pracowników (pytanie oznaczone we wniosku nr 2), jest prawidłowe w części dotyczącej zastosowania zwolnienia przedmiotowego oraz obowiązków płatnika (pytanie oznaczone we wniosku nr 3).

UZASADNIENIE

W dniu 11 września 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m. in. podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sfinansowania studium.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca (Spółka) jest wpisany do Krajowego Rejestru Sądowego i jako przedsiębiorca prowadzi działalność gospodarczą. Regulamin organizacyjny Wnioskodawcy określa między innymi zasady zarządzania Wnioskodawcą. Zarząd jest organem wykonawczym i zarządzającym Spółki, kieruje jej działalnością i reprezentuje ją na zewnątrz. Spółkę reprezentuje Prezes Zarządu w przypadku zarządu jednoosobowego, a w przypadku Zarządu wieloosobowego dwóch członków Zarządu lub jeden członek Zarządu i Prokurent. Do wykonywania czynności Zarząd może ustanowić prokurentów działających samodzielnie lub łącznie w granicach umocowania. Prezes Zarządu jest zarazem Dyrektorem Naczelnym. Osobami uprawnionymi do składania oświadczeń w imieniu Spółki jest Zarząd i osoby przez niego upoważnione. Prezesa Zarządu w czasie jego nieobecności zastępują Dyrektorzy w zakresie wewnętrznego zarządzania firmą i Prokurent lub Prokurenci w sprawach zewnętrznych Spółki. Głównego Księgowego, Dyrektorów, kierowników działów i komórek organizacyjnych ustanawia, powołuje i odwołuje Prezes Zarządu - Dyrektor Naczelny. Spółką zarządza Prezes Zarządu - Dyrektor Naczelny poprzez Głównego Księgowego, Dyrektora ds. Handlu i Marketingu, Dyrektora ds. Technicznych, Dyrektora ds. Inwestycji, Dyrektora ds. Personalnych i Prawnych, kierowników działów i komórek organizacyjnych. Przez komórkę organizacyjną należy rozumieć wyodrębnione stanowisko pracy, działu, oddziału terenowego itp.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00