Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 29.11.2019, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.439.2019.1.BJ, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.439.2019.1.BJ

w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu prowizji należnej w związku z zawartą umową pożyczki

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 900 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 16 września 2019 r. (który wpłynął 30 września 2019 r. za pośrednictwem e-PUAP), o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu prowizji należnej w związku z zawartą umową pożyczki jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 30 września 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie momentu powstania przychodu podatkowego z tytułu prowizji należnej w związku z zawartą umową pożyczki.

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca - spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zajmuje się udzielaniem pożyczek. W ramach prowadzonej działalności udzielane są pożyczki gotówkowe w uzgodnionej kwocie pieniężnej. W zawieranych umowach pożyczki strony (Pożyczkobiorca i Pożyczkodawca) określają całkowitą kwotę pożyczki. Pożyczkobiorca zobowiązany jest do zapłaty Pożyczkodawcy prowizji od udzielonej pożyczki w ustalonej kwocie. Poza tym, Pożyczkobiorca nie jest zobowiązany do ponoszenia innych opłat i prowizji. W okresie spłaty miesięcznych rat pożyczki, pożyczka jest oprocentowana w wysokości odsetek maksymalnych w rozumieniu art. 359 § 21 Kodeksu cywilnego. Pożyczkodawca przekazuje całkowitą kwotę pożyczki Pożyczkobiorcy gotówką, z chwilą podpisania umowy, a Pożyczkobiorca przez podpisanie umowy kwituje odbiór kwoty pożyczki. Zabezpieczeniem przyznanej pożyczki jest:

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00