Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 10.02.2020, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.109.2019.2.MM, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.109.2019.2.MM

Dochody z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2019 r., poz. 900, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z dnia 8 grudnia 2019 r. (data wpływu 8 grudnia 2019 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX) jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 8 grudnia 2019 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek uzupełniony pismem z 21 stycznia 2020 r. (data wpływu 22 stycznia 2020 r.) o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej (IP BOX).

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny.

  1. Opis ogólny przedmiotu wniosku.Niniejszy wniosek stanowi prośbę o indywidualną interpretację podatkową w świetle przepisów o IP box, w zakresie dotyczącym produkcji oprogramowania przez jednoosobową działalność gospodarczą () (nazywanego dalej Wnioskodawcą), celem weryfikacji możliwości zastosowania ulgi IP box. Poniżej znajduje się opis pojedynczego, skomercjalizowanego, kwalifikowanego IP będącego przedmiotem całorocznej pracy Wnioskodawcy. Jest to praca w charakterze badawczo-rozwojowym, skupiona na rozwoju oraz ulepszeniu oprogramowania (w objaśnieniu podatkowym stosowanego znaczeniowo jako synonim programu komputerowego) (), będącego biblioteką programistyczną, a zatem zbiorem kodu źródłowego, danych, podprogramów oraz typów danych, mogących zostać użyte z poziomu kodu źródłowego innych, korzystających z niej programów (nazywanych dalej Użytkownikami). Zadaniem wspomnianej biblioteki jest zapewnienie użytkownikom szeregu funkcji, zależnie od potrzeb:Większość programów komputerowych przesyłających dane wrażliwe przez sieć internetową (takich jak przeglądarki internetowe, programy do obsługi e-maili, czy serwisy strumieniujące filmy/muzykę) korzysta wewnętrznie z biblioteki kryptograficznej, umożliwiającej zabezpieczenie wspomnianych danych biblioteka opisana w niniejszym wniosku jest jedną z nich. Znana wielu osobom kłódka widoczna przy adresie strony internetowej w przeglądarce sieciowej świadczy o tym, że taka biblioteka wykonała swoje zadanie poprawnie, a połączenie sieciowe jest zabezpieczone. Wspomniana praca wykonywana była przez Wnioskodawcę systematycznie przez cały rok do daty wysłania wniosku, stanowiąc tym samym jedyne źródło dochodu. Będzie również kontynuowana do końca roku oraz w roku przyszłym, co pozwala domniemywać, iż potencjalnie zastosowana ulga będzie dotyczyć całego roku 2019. Kod źródłowy biblioteki () jest dostępny w internecie, dystrybuowany przy użyciu dwóch licencji, do wyboru przez użytkownika: () oraz () jest to zatem biblioteka typu open source otwarte oprogramowanie, z przejrzystym i dostępnym za darmo dla wszystkich w sieci kodem źródłowym.
close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00