Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 18.12.2020, sygn. 0115-KDIT3.4011.421.2020.1.AWO, Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.421.2020.1.AWO

Czy w razie zmiany statusu przedsiębiorstwa będącego adresatem decyzji o wsparciu, maksymalna intensywność pomocy publicznej ustalona w oparciu o § 6 pkt 2 Rozporządzenia PSI ustalana jest na dzień skorzystania przez Wnioskodawczynię z tej pomocy, tj. na dzień, w którym upływa termin na złożenie zeznania rocznego w PIT?

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 29 czerwca 2020 r. (data wpływu 2 lipca 2020 r.), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie ustalenia, czy w razie zmiany statusu przedsiębiorstwa będącego adresatem decyzji o wsparciu, maksymalna intensywność pomocy publicznej ustalona w oparciu o § 6 pkt 2 Rozporządzenia PSI, ustalana jest na dzień skorzystania przez Wnioskodawcę z tej pomocy, tj. na dzień, w którym upływa termin na złożenie zeznania rocznego w PIT jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 lipca 2020 r. wpłynął do tutejszego organu ww. wniosek o wydanie indywidualnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w zakresie ustalenia, czy w razie zmiany statusu przedsiębiorstwa będącego adresatem decyzji o wsparciu, maksymalna intensywność pomocy publicznej ustalona w oparciu o § 6 pkt 2 Rozporządzenia PSI, ustalana jest na dzień skorzystania przez Wnioskodawcę z tej pomocy, tj. na dzień, w którym upływa termin na złożenie zeznania rocznego w PIT.

We wniosku tym przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe.

Wnioskodawca jest wspólnikiem spółki komandytowej, której głównym przedmiotem działalności jest produkcja oraz . Ponadto, spółka komandytowa świadczy usługi w zakresie produkcji oraz .

Wnioskodawczyni, jako wspólnik spółki komandytowej, będzie beneficjentem pomocy publicznej udzielonej w ramach tzw. Polskiej Strefy Inwestycji, na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o wspieraniu nowych inwestycji (Dz. U. z 2018 r., poz. 1162, z późn. zm., dalej jako: ustawa o PSI). Adresatem decyzji o wsparciu będzie spółka komandytowa, której Wnioskodawczyni jest wspólnikiem. Otrzymana pomoc przyjmie postać zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych (dalej jako: ustawa o PIT) na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 63b ustawy o PIT. Pula pomocy publicznej otrzymywanej przez wspólników spółki komandytowej będzie wyliczana w oparciu o koszty kwalifikujące się do objęcia wsparciem na nowe inwestycje w rozumieniu § 8 ust. 1 Rozporządzenia PSI (dalej jako: koszty kwalifikowane).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00