Wyszukaj według identyfikatora
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Wiążąca Informacja Stawkowa z dnia 20 kwietnia 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, 0112-KDSL2-1.440.28.2021.1.AP

WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE – najem obiektu sportowego (basenu) za opłatą w celu przeprowadzenia przez nabywcę usługi (organizatora) wydarzenia o charakterze sportowym (konkurs, zawody)

WIS ŚWIADCZENIE KOMPLEKSOWE - najem obiektu sportowego (basenu) za opłatą w celu przeprowadzenia przez nabywcę usługi (organizatora) wydarzenia o charakterze sportowym (konkurs, zawody)

Na podstawie art. 13 § 2a pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r., poz. 1325, z późn. zm.), zwanej dalej Ordynacją podatkową i art. 42a ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2021 r., poz. 685, z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, po rozpatrzeniu wniosku (…) z dnia 11 stycznia 2021 r. (data wpływu 25 stycznia 2021 r.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej wydaje niniejszą wiążącą informację stawkową.

Przedmiot wniosku: usługa (świadczenie kompleksowe) - najem obiektu sportowego (basenu) za opłatą w celu przeprowadzenia przez nabywcę usługi (organizatora) wydarzenia o charakterze sportowym (konkurs, zawody).

Opis usługi:

Świadczenie polega na umożliwieniu korzystania z obiektu sportowego - część dotycząca basenu, za opłatą w celu przeprowadzenia przez nabywcę usługi (organizatora) wydarzenia o charakterze sportowym (konkurs, zawody). Usługa taka jest świadczona na rzecz podmiotu gospodarczego na podstawie umowy pisemnej zawartej na czas określony. Nabywca usługi w ramach tego świadczenia ma możliwość korzystania z dostępnej infrastruktury obiektu sportowego (szatnie, toalety, przebieralnie, natryski, sprzęt spor towy, pomieszczenie do przechowania sprzętu sportowego, personel obsługujący np. ratownicy, obsługa techniczna i administracyjna). Jednocześnie w skład tego świadczenia wchodzą usługi dodatkowe polegające na udostępnieniu: trybun sportowych na potrzeby zawodników i kibiców; sal dla trenerów; dodatkowych pomieszczeń dla sędziów i trenerów; dodatkowych powierzchni w holu głównym - w celu zorganizowania przez nabywcę recepcji, postawienia kontuaru, biura wydarzenia; pomieszczenia zbiórki dla zawodn ików; określonej ilości miejsc parkingowych przed obiektem sportowym - aby zapewnić organizatorowi sprawny i łatwy dostęp do obiektu podczas wydarzenia.

Rozstrzygnięcie: PKWiU 2015 - 68

Stawka VAT: 23%

Podstawa prawna: art. 41 ust. 1 w zw. z art. 146aa ust. 1 pkt 1 i ust. 1a ustawy.

Cel wydania WIS: określenie stawki podatku od towarów i usług.

UZASADNIENIE

W dniu 25 stycznia 2021 r. Wnioskodawca złożył wniosek w zakresie sklasyfikowania świadczenia polegającego na udostępnianiu obiektu sportowego (basenu) za opłatą w celu przeprowadzenia przez nabywcę usługi (organizatora) wydarzenia o charakterze sportowym (konkurs, zawody), według Polskiej Klasyfikacji ...

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00