Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Warszawie z dnia 9 czerwca 2004 r., sygn. III SA 348/03

W sytuacji, gdy nie istniała możliwość przedłużenia terminu do zwrotu podatku w terminie 15 dni, to brak było podstaw do odmowy zwrotu w terminie 15 dni.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po rozpoznaniu w dniu 3 czerwca 2004 r. sprawy ze skargi "SLP" Sp. z o.o. z siedzibą w G. na decyzję Izby Skarbowej w W. z dnia 16 stycznia 2003 r., (...) w przedmiocie odmowy zwrotu na rachunek bankowy różnicy w podatku od towarów i usług - uchyla zaskarżoną decyzję; (...)

 

UZASADNIENIE

Decyzją z dnia 19 września 2002 r. Drugi Urząd Skarbowy W.-Ś. odmówił "SLP" Sp. z o.o. zwrotu nadwyżki podatku naliczonego nad należnym za miesiąc marzec 2002 r. w kwocie 3.100.000 zł w terminie piętnastu dni. W uzasadnieniu decyzji organ stwierdził, że spółka dokonała zapłaty zaliczki na podatek dochodowy od wypłaconych wynagrodzeń za miesiąc lipiec 2001 r. z jednodniowym opóźnieniem. W ocenie organu podatkowego okoliczność ta na podstawie art. 21 ust. 6a ustawy z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym /Dz.U. nr 11 poz. 50 ze zm./ wykluczała możliwość dokonania zwrotu nadwyżki podatku w terminie piętnastu dni. Zgodnie z tym przepisem podatnikowi przysługuje zwrot nadwyżki podatku naliczonego nad należnym w terminie 15 dni od dnia złożenia rozliczenia, jeżeli podatnik w ciągu 12 miesięcy przed datą złożenia deklaracji podatkowej terminowo regulował podatek od towarów i usług, podatek akcyzowy oraz inne zobowiązania podatkowe stanowiące dochody budżetu państwa.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00