Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA we Wrocławiu z dnia 21 lipca 2009 r., sygn. I SA/Wr 595/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Małgorzata Malinowska-Grakowicz, Sędziowie Sędzia WSA Jadwiga Danuta Mróz, Sędzia WSA Zbigniew Łoboda (sprawozdawca), Protokolant Agnieszka Wróblewska, po rozpoznaniu w Wydziale I na rozprawie w dniu 21 lipca 2009 r. sprawy ze skargi "A" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w O. na interpretację indywidualną Ministra Finansów - organu upoważnionego - Dyrektora Izby Skarbowej w P. z dnia [...] r. nr [...] w przedmiocie przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych I. uchyla zaskarżoną interpretację indywidualną, II. zasądza od Ministra Finansów na rzecz "A" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w O. kwotę [...] (słownie: [...]) zł - tytułem zwrotu kosztów postępowania sądowego.

Uzasadnienie

Przedmiotem skargi rozpatrywanej przez Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu była interpretacja indywidualna Ministra Finansów wydana przez upoważniony organ - Dyrektora Izby Skarbowej w P. z dnia [...] r. (nr [...]) w przedmiocie przepisów o podatku dochodowym od osób prawnych, wydana na wniosek "A" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w O., złożony organowi w dniu [...] r.

We wniosku "A" przedstawiła stan faktyczny, z którego wynikało, że jako podatnik podatku od towarów i usług dokonuje sprzedaży towarów, a przez to uzyskuje przychód należny odpowiadający cenie brutto sprzedaży i jest to kwota, o której mowa w art. 12 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych. Następnie przedmiotową wierzytelność (własną), odpowiadającą cenie sprzedaży, sprzedaje faktorowi za 95% wartości nominalnej przychodu należnego (ceny brutto). W tej sytuacji powstaje strata na wierzytelności własnej, która uprzednio była zarachowana na przychody należne z działalności gospodarczej równa cenie brutto sprzedaży z faktury sprzedaży pomniejszonej o 95% ceny brutto.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00