Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 2 marca 2010 r., sygn. I SA/Gl 918/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia WSA Teresa Randak, Sędziowie WSA Marzanna Sałuda (spr.), Krzysztof Winiarski, Protokolant Izabela Maj, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 2 marca 2010r. sprawy ze skargi A Sp. z o.o. w Z. na interpretację Ministra Finansów z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych uchyla zaskarżoną interpretację.

Uzasadnienie

Wnioskiem złożonym w organie interpretacyjnym z dnia [...] r. uzupełnionym następnie pismami z dnia [...] i [...] 2009r. "A" - dalej zwany skarżący - zwrócił się do Dyrektora Izby Skarbowej w K. o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu u pracowników korzystających z transportu sfinansowanego przez pracodawcę.

Przedstawiając zaistniały stan faktyczny skarżący wskazała, że jako spółka z o.o. prowadzi na terenie Polski działalność gospodarczą w pięciu zakładach. W ramach zakładów znajdujących się jednym z miast Spółka organizuje swoim pracownikom dojazdy w ten sposób, że z pracy (do miejsca zamieszkania lub w jego pobliże) i do pracy pracownicy ci mają możliwość skorzystania z autobusów, wynajętych przez Spółkę. Umowy z poszczególnymi przewoźnikami mają zawarte poszczególne zakłady Spółki. Koszty wynajmu autobusów, z których mają prawo korzystać pracownicy, pokrywa strona, zaliczając związane z tym wydatki do swoich kosztów uzyskania przychodów. Przewoźnicy, o których wyżej mowa, wystawiają z tytułu świadczonych usług faktury VAT raz w miesiącu. Strona nie prowadzi żadnej ewidencji pracowników korzystających z dojazdów i nie identyfikuje imiennie tych, którzy z nich korzystają. Nadto nie wszyscy pracownicy z tej możliwości korzystają, a są również i tacy, którzy korzystają z tak organizowanego transportu w sposób nieregularny, to jest w niektóre dni świadczenia pracy używają własnych samochodów lub transportu publicznego. Pracownicy nie ponoszą żadnej odpłatności za organizowane przez Spółkę przejazdy.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00