Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Orzeczenie

Wyrok WSA w Gliwicach z dnia 28 czerwca 2010 r., sygn. I SA/Gl 1033/09

 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach w składzie następującym: Przewodniczący Sędzia NSA Eugeniusz Christ, Sędziowie WSA Bożena Suleja (spr.), Krzysztof Winiarski, Protokolant Paulina Kowalczyk, po rozpoznaniu na rozprawie w dniu 15 czerwca 2010 r. sprawy ze skargi A w B. na interpretację Ministra Finansów z dnia [...] nr [...] w przedmiocie podatku dochodowego od osób fizycznych 1) uchyla zaskarżoną interpretację, 2) zasądza od Ministra Finansów na rzecz strony skarżącej kwotę [...] ([...]) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania.

Uzasadnienie

Pismem z dnia [...] 2009 r. "A" z siedzibą w B. zwróciła się do organu podatkowego o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów dotyczących podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie opodatkowania dochodów finansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Z przedstawionego przez podatnika stanu faktycznego wynikało, że wnioskodawca jest korporacją zawodową pielęgniarek i położnych i posiada osobowość prawną. Jednym z celów ustawowych samorządu zawodowego pielęgniarek i położnych jest sprawowanie pieczy i nadzoru nad należytym wykonywaniem zawodu pielęgniarki, w czym mieści się również szeroko pojęta działalność szkoleniowa. Wykonując działania statutowe, wnioskodawca realizuje nie tylko odpłatne programy szkoleniowe, ale i projekty szkoleniowe finansowane w całości ze środków Wspólnoty Europejskiej - z Europejskiego Funduszu Społecznego.

M.in. - w ramach działania 2.1 PO KL (Program Operacyjny Kapitał Ludzki) realizowanego w zakresie polityki pomocowej Wspólnoty Europejskiej, wnioskodawca wystąpił o przyznanie środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Społecznego na realizację projektu szkoleniowego "[...]". Celem tego projektu jest wspieranie rozwoju kwalifikacji zawodowych pracujących osób dorosłych, pracowników ochrony zdrowia z województwa. Polega on na bezpłatnych formach dokształcania zawodowego osób wykonujących zawody medyczne. Zapytanie dotyczyło tego właśnie projektu, którego opis został załączony do wniosku jako integralna część stanu faktycznego. Wnioskodawca jako organizator projektu realizuje w/w projekt finansowany z bezzwrotnej pomocy EFS, dysponując personelem projektu składającym się z: dyrektora projektu, specjalisty ds. promocji i rekrutacji, specjalisty ds. szkoleń i monitoringu, specjalisty ds. administracji i logistyki, specjalisty ds. ewaluacji i sprawozdawczości, księgowej i informatyka. Zakresy obowiązków poszczególnych członków personelu zostały szczegółowo opisane w treści wniosku o wydanie interpretacji. Z przedstawionych zakresów czynności wynika, że w/w osoby wykonują zadanie nr 1 projektu tj. zarządzanie projektem oraz jego obsługa finansowa, administracyjna i logistyczna oraz zadanie nr 2 - promocja projektu oraz jego rezultatów. Zatem wszystkie zatrudnione osoby będą realizowały w sposób bezpośredni cel projektu beneficjenta, jakim jest organizacja szkoleń podwyższających kwalifikacje zawodowe pracowników ochrony zdrowia. Za wykonywane w ramach realizacji projektu czynności personel projektu będzie otrzymywać wynagrodzenie. Umowy zlecenia z personelem zostały zawarte w związku przystąpieniem przez wnioskodawcę do realizacji projektu finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w zakresie działania 2.1 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, realizowanego w ramach polityki pomocowej Unii Europejskiej.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00