Interpretacja indywidualna z dnia 26 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-3.4012.533.2024.2.MKA
Podział Spółki przez przeniesienie Filii Wyodrębnianych na Spółkę Przejmującą.
Podział Spółki przez przeniesienie Filii Wyodrębnianych na Spółkę Przejmującą.
Brak prawa wystawienia na podstawie art. 106k ustawy o VAT not korygujących błędny numer NIP na fakturach dokumentujących transakcje.
Dokumentowanie otrzymywanego czynszu za bezumowne korzystanie z lokalu.
Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym rozliczenie pomiędzy Spółką a Partnerem działającymi jako uczestnicy wspólnego przedsięwzięcia, nie stanowi odpłatnego świadczenia usług w rozumieniu art. 5 i art. 8 ustawy VAT?
Sposób dokumentowania wykonanej usługi.
Wskazanie, czy korekta Docelowego Narzutu pozostaje/będzie pozostawała poza zakresem opodatkowania podatkiem VAT.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania, sposób dokumentowania udzielanych rabatów pośrednich, prawo i termin obniżenia podatku należnego z tytułu udzielanych rabatów pośrednich oraz konieczność odzwierciedlenia czynności udzielania rabatu w ewidencji VAT.
Opodatkowanie usług świadczonych przez lekarza weterynarii (niebędącego pracownikiem Inspekcji Weterynaryjnej) na rzecz Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz sposób udokumentowania tych czynności.
Opodatkowanie i udokumentowania korekty cen mającej na celu wyrównanie ogólnego poziomu rentowności Dystrybutora.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących w Okresie przejściowym nabycie towarów i usług.
Skutki podatkowe darowizny oraz zwrotu odwołanej darowizny niezabudowanych działek.
Opodatkowanie kwot otrzymanych w wyniku zawarcia ugody.
interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy opisane korekty przeprowadzane przez Spółkę po zakończeniu roku w efekcie weryfikacji cen transferowych dotyczące wartości transakcji z podmiotem powiązanym są neutralne na gruncie VAT, w szczególności nie prowadzą do zmiany podstawy opodatkowania i korygowania rozliczeń VAT, a w konsekwencji czy Spółka powinna
Czy opisane korekty przeprowadzane przez Spółkę po zakończeniu roku w efekcie weryfikacji cen transferowych dotyczące wartości transakcji z podmiotem powiązanym są neutralne na gruncie VAT, w szczególności nie prowadzą do zmiany podstawy opodatkowania i korygowania rozliczeń VAT, a w konsekwencji czy Spółka powinna udokumentować ww. korekty poprzez noty księgowe.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów noty obciążeniowej w związku z usunięciem wad wykonanych przez wykonawcę zastępczego.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania i podatku VAT należnego w związku z udzielaniem Rabatów, określenie momentu obniżenia podstawy opodatkowania.
Uznanie korekt rozliczeń za zdarzenie niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz brak obowiązku dokumentowania tych zdarzeń fakturami.
Spółka prowadząca księgi handlowe kupiła lokal jako inwestycję w budynku mieszkalnym. Wspólnota mieszkaniowa wystawia spółce noty za media, internet, energię, śmieci oraz zaliczki na utrzymanie części wspólnych. Czy takie noty wystawione np. 01.06.2024 r. za 06/2024 (po zapłacie) można ujmować w kosztach podatkowych na bieżąco, w momencie ich poniesienia, czyli w czerwcu 2024 r.? Czy należy dokonać
Dotyczy ustalenia, czy zapłacona przez Wnioskodawcę kara umowna za przekroczenie terminu wykonania umowy objęta notą księgową (…) z dnia (…) w kwocie (…), stanowi koszt uzyskania przychodów, na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych z dnia 15 lutego 1992 r.
Dotyczy uznania rozliczeń wyrównawczych związanych z korektą rentowności za zdarzenie niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz braku obowiązku dokumentowania tych zdarzeń fakturami.
W zakresie uznania, czy Spółka może skorygować błędne dane nabywcy wystawiając notę korygującą oraz czy Spółka może skorygować dane kontrahenta, w przypadku gdy nie jest faktycznym odbiorcą towaru lub usługi poprzez wystawienie faktury do zera.
Prawo do obniżenia podstawy opodatkowania oraz kwoty podatku należnego w związku z Obniżką Należności, o której mowa w § 50b ust. 1 Rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 29 listopada 2022 r. w sprawie sposobu kształtowania i kalkulacji taryf, sposób rozliczenia dokonanej Obniżki Należności oraz możliwość dokumentowania Obniżki Należności za pomocą innego dokumentu niż faktura VAT (np.
Wpływ dokonywanej korekty dochodowości na rozliczenie podatku VAT, prawo do odliczenia oraz sposób dokumentowania dokonywanych rozliczeń wyrównawczych.
Brak wpływu dokonywanej korekty dochodowości na rozliczenie podatku VAT, brak obowiązku obliczenia kwoty podatku naliczonego, o której mowa w art. 86 ust. 2 ustawy, zgodnie ze sposobem określenia proporcji, wskazanym w art. 86 ust. 2a ustawy oraz sposob dokumentowania dokonywanych rozliczeń wyrównawczych.