Interpretacja indywidualna z dnia 16 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-1.4011.416.2024.2.KP
Ulga rehabilitacyjna.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej w związku z ponoszeniem opłat z tytułu czesnego za szkołę prywatną oraz za terapię rodzinną.
Możliwość skorzystania z odliczenia w ramach ulgi rehabilitacyjnej - wydatki poniesione na terapie niepełnosprawnego syna, tj. na terapię logopedyczną, zajęcia terapii zajęciowej (TUS) i terapię integracji sensorycznej (nie spełnienie warunku udokumentowania wydatku).
Możliwości dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej wydatków na wyposażenie pomieszczenia do prowadzenia ćwiczeń rehabilitacyjnych.
Ustalenie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rehabilitację.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z usługami rehabilitacyjnymi.
Zwolnienie od podatku VAT usług turnusów terapeutycznych świadczonych przez Fundację na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 18 ustawy, jako usług kompleksowych.
Prawo do dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Prawo do dokonania odliczeń w ramach ulgi rehabilitacyjnej.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej (zakup pompy insulinowej).
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na: zajęcia z pływania, zajęcia,wizyty fizjoterapeutyczne, treningi medyczne i rehabilitację przez adwokata.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej.
Zastosowanie ulgi rehabilitacyjnej (zakup aparatów słuchowych)
Dotyczy prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją przedmiotowego projektu.
Brak możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rehabilitację i konsultacje ortopedyczne.
Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków na rehabilitację indywidualną, zabiegi osteopaty, wizyty lekarskie, badania CT, MRI, zakup leków, zastrzyków oraz zabiegi operacyjne.
Możliwość skorzystania z ulgi rehabilitacyjnej - zabieg leczniczo-rehabilitacyjny.
Wydatek poniesiony na zakup hulajnogi elektrycznej z siodełkiem, nie może zostać zaliczony do wydatków na cele rehabilitacyjne, o których mowa w art. 26 ust. 7a pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i odliczony od dochodu w zeznaniu podatkowym za rok, w którym Wnioskodawca poniósł ten wydatek, nie stanowi również wydatku, o którym mowa w art. 26 ust. 7a pkt 3 ww. ustawy.
Zwolnienia od podatku świadczonych usług masażu klasycznego, relaksacyjnego i orientalnego na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 19 lit. c ustawy.