Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
comment

Artykuł

Data publikacji: 2022-11-29

Co zrobić, aby w Polsce dzieci były uśmiechnięte i mądre

Organizacje pozarządowe mają do odegrania ważną rolę w procesie edukacji, podobnie jak świat biznesu. Trzeba tworzyć ku temu warunki - wskazywali uczestnicy debaty podczas Open Eyes Economy Summit i mówili o różnych potrzebnych zmianach w systemie oświaty

„Razem na rzecz dobrej edukacji: współpraca samorządów, organizacji pozarządowych i biznesu” - to tytuł panelu, który odbył się podczas Międzynarodowego Kongresu Ekonomii Wartości Open Eyes Economy Summit (OEES) w Krakowie. Patronat nad debatą objął Dziennik Gazeta Prawna.

Znaczenie trzeciego sektora

Artur Czepczyński, prezes ABC-Czepczyński, założyciel i fundator Czepczyński Family Foundation, której celem jest zwiększanie dostępności do edukacji oraz stałe podnoszenie jej jakości, podkreślał znaczenie współdziałania trzeciego sektora z organami prowadzącymi szkoły publiczne.

- Bez samorządu, bez publicznej edukacji można robić rzeczy punktowe; my postawiliśmy sobie za cel, żeby edukacją objąć wszystkie dzieci w Polsce. Konsekwentnie dążymy do tego, żeby wszystkie dzieci od Ustrzyk Dolnych do Świnoujścia miały lepszą edukację w obszarach finansów i empatii. Gdyby nie świadome samorządy, które chcą inwestować w przyszłość oraz w świadomość swoich mieszkańców, byłbym skazany wyłącznie na własne finansowanie - mówił Artur Czepczyński.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00