Rachunkowość Budżetowa 5/2008 z 01.03.2008 [dodatek: Rachunkowość Budżetowa, str. 38]
Data publikacji: 27.02.2008
Wysokość odprawy emerytalnej a przejście zakładu pracy na nowego pracodawcę
Jestem pracownikiem zakładu gospodarki mieszkaniowej działającej jako jednostka budżetowa. W tym roku odchodzę na emeryturę, osiągając wiek emerytalny. W jakiej wysokości przysługuje mi odprawa emerytalna? Od 1 lutego 1992 r. byłam główną księgową w zakładzie gospodarki mieszkaniowej (ZGM) jako zakładu budżetowego urzędu miejskiego do 31 marca 2006 r., a od 1 kwietnia 2006 r. główną księgową ZGM jako jednostki budżetowej urzędu miasta (jest to ten sam zakład, lecz przekształcony w 2006 r. w jednostkę budżetową). Nadmieniam, że posiadam 35-letni okres zatrudnienia i wiek emerytalny uprawniający mnie do nabycia emerytury.

