Nagrody dla najbardziej proinwestycyjnych samorządów
Sukces cywilizacyjny regionów zależy przede wszystkim od rozwoju gospodarczego. A ten nie jest uzależniony od położenia czy wielkości, lecz od aktywności lokalnych władz, przedsiębiorców i mieszkańców.
Instytut Badań nad Gospodarką i Przedsiębiorstwem Prywatnym ogłosił 28 września 2010 r. wyniki tegorocznej edycji konkursu "Gmina Fair Play". Konkurs odbywa się pod patronatem marszałków i województw. Patronem medialnym jest m.in. "Gazeta Samorządu i Administracji".
O konkursie
Konkurs "Gmina Fair Play" jest skierowany do wszystkich gmin, które - dbając o interesy społeczności lokalnych - stwarzają na swym terenie możliwie najlepsze warunki do rozwoju działalności gospodarczej i inwestycyjnej. Natomiast podstawowym celem konkursu jest popularyzowanie etyki w działalności samorządów, przejrzystości procedur oraz postaw godnych naśladowania, sprzyjających podejmowaniu przedsięwzięć inwestycyjnych.
W tegorocznym konkursie samorządy rywalizowały w sześciu kategoriach:
1) gminy wiejskie agro - kategoria ta obejmuje gminy, w których zlokalizowane są miejscowości, z których żadna nie posiada praw miejskich, a których rozwój jest związany z rolnictwem, agrobiznesem lub szeroko rozumianym przetwórstwem rolno-spożywczym,
2) - kategoria ta obejmuje gminy o zróżnicowanych funkcjach rozwojowych, obejmujących przynajmniej dwie różne dziedziny gospodarki, ale w których zlokalizowane są miejscowości, z których żadna nie posiada praw miejskich,


