Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka
insert_drive_file

Interpretacja

Interpretacja indywidualna z dnia 4 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.741.2020.1.IZ

braku umieszczania na fakturach dokumentujących sprzedaż maszyn (wag automatycznych) adnotacji „mechanizm podzielonej płatności”

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325, z późn. zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 25 listopada 2020 r. (data wpływu 2 grudnia 2020 r.),), o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku umieszczania na fakturach dokumentujących sprzedaż maszyn (wag automatycznych) adnotacji „mechanizm podzielonej płatności” – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 2 grudnia 2020 r. wpłynął do tutejszego Organu ww. wniosek, o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie braku umieszczania na fakturach dokumentujących sprzedaż maszyn (wag automatycznych) adnotacji „mechanizm podzielonej płatności.”

We wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny:

Wnioskodawca jest wiodącym producentem i dostawcą maszyn i urządzeń do ważenia stacjonarnego i w ruchu, których głównych zadaniem jest ustalenie, poprzez szereg skomplikowanych procesów technicznych, bardzo dokładnego pomiaru masy.

Dokładność tychże maszyn (zwanych popularnie wagami automatycznymi do dynamicznego pomiaru masy ) oscyluje od 0,1g do 1g. Maszyny te są indywidualnie dostosowywane do potrzeb klienta, co oznacza, że każda maszyna budowana jest z uwzględnieniem indywidualnych technicznych aspektów, takich jak długość i szerokość przenośników. Ilość zrzutników, rodzaj zastosowanego indykatora wagowego, rodzaj powiadomienia o wykryciu wadliwego (niemieszczącego się w tolerancji masy kontrolowanego) towaru, aby jak najlepiej dostosować maszynę do zadań, które klient pragnie zrealizować, np. 100% kontroli masy wszystkich towarów w trakcie procesu produkcyjnego.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00