Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 4 lutego 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4014.269.2020.1.MZ

Czy zmiana umowy Spółki 2 obejmująca podwyższenie kapitału zakładowego Spółki 2 w związku z wniesieniem aportu przez Spółkę 1 będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (t.j. Dz.U. z 2020 r., poz. 1325 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 7 grudnia 2020 r. (data wpływu 7 grudnia 2020 r.), uzupełnionym 10 grudnia 2020 r., o wydanie interpretacji indywidualnej przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego spółki w związku z wniesieniem wkładu niepieniężnego (aportu) – jest prawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 7 grudnia 2020 r. wpłynął do Organu ww. wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od czynności cywilnoprawnych w zakresie skutków podatkowych podwyższenia kapitału zakładowego spółki w związku z wniesieniem wkładu niepieniężnego (aportu). Wniosek uzupełniono 10 grudnia 2020 r.

We wniosku przedstawiono następujące zdarzenie przyszłe:

X Spółka akcyjna (dalej „Spółka 1”) jest spółką działającą w branży informatycznej. Spółka 1 wchodzi w skład grupy kapitałowej, w której pełni funkcję spółki dominującej. Spółka 1 jest spółką, której akcje notowane są na giełdzie papierów wartościowych i dostępne w publicznym obrocie na regulowanym rynku.

Głównym obszarem działalności Spółki 1 jest budowanie i dostarczanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych dla branży finansowej, telekomunikacyjnej i hotelarskiej. W ofercie Spółki 1 znajdują się również usługi outsorcingu i usługi informatyczne świadczone zarówno na rzecz podmiotów krajowych, jak i zagranicznych.

Spółka 2 zdecydowała się na złożenie niniejszego wniosku celem ustalenia konsekwencji, jakie wiązać się będą z czynnością zmiany umowy spółki w wyniku wniesienia aportu.

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00