Wyszukaj po identyfikatorze keyboard_arrow_down
Wyszukiwanie po identyfikatorze Zamknij close
ZAMKNIJ close
account_circle Jesteś zalogowany jako:
ZAMKNIJ close
Powiadomienia
keyboard_arrow_up keyboard_arrow_down znajdź
removeA addA insert_drive_fileWEksportuj printDrukuj assignment add Do schowka

Interpretacja indywidualna z dnia 24 maja 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-2.4015.24.2021.1.MZ

Czy Zainteresowane mają obowiązek złożenia korekty zgłoszenia o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych SD-Z2, w ramach której wykażą rzeczywistą (tj. niższą niż zadeklarowaną w korekcie z 25 maja 2017 r.) wartość rzeczy i praw nabytych z tytułu 25% udziału przysługującego każdej z nich w Spółce jawnej?

INTERPRETACJA INDYWIDUALNA

Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 oraz art. 14r ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.), Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko Zainteresowanych przedstawione we wniosku wspólnym z 15 lutego 2021 r. (data wpływu – 22 lutego 2021 r.) o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej m.in. podatku od spadków i darowizn w zakresie skutków podatkowych nabycia tytułem dziedziczenia roszczenia o wypłatę równowartości pieniężnej wartości udziału w spółce jawnej – jest nieprawidłowe.

UZASADNIENIE

W dniu 22 lutego 2021 r. wpłynął do Organu ww. wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej m.in. podatku od spadków i darowizn w zakresie skutków podatkowych nabycia tytułem dziedziczenia roszczenia o wypłatę równowartości pieniężnej wartości udziału w spółce jawnej.

We wniosku złożonym przez:

-Zainteresowanego będącego stroną postępowania:

    E. C.

-Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:

    K. C.

przedstawiono następujący stan faktyczny:

Zainteresowana będąca stroną postępowania jest polskim rezydentem podatkowym, nieprowadzącym działalności gospodarczej.

Mąż Zainteresowanej będącej stroną postępowania oraz ojciec jej córki zmarł 8 października 2016 r. Zainteresowaną będącą stroną postępowania łączył z mężem stosunek majątkowej wspólności małżeńskiej.

Ze względu na fakt, że zarówno Zainteresowana będąca stroną postępowania, jak i jej córka obie uczestniczą w tym samym stanie faktycznym na zasadzie art. 14 Ordynacji podatkowej, Zainteresowaną w sprawie oprócz samej Zainteresowanej będącej stroną postępowania jest jej córka – K. C. (Zainteresowana niebędąca stroną postępowania).

close POTRZEBUJESZ POMOCY?
Konsultanci pracują od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 17:00