Interpretacja
Interpretacja indywidualna z dnia 8 czerwca 2021 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDIT3.4011.306.2021.2.AD
Możliwość opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box).
INTERPRETACJA INDYWIDUALNA
Na podstawie art. 13 § 2a, art. 14b § 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. Ordynacja podatkowa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1325 ze zm.) Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej stwierdza, że stanowisko przedstawione we wniosku z dnia 14 marca 2021 r. (data wpływu 14 marca 2021 r.), uzupełnionym pismem w dniu 21 kwietnia 2021 r., o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie możliwości opodatkowania dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej preferencyjną stawką podatkową (IP Box) - jest prawidłowe.
UZASADNIENIE
W dniu 14 marca 2021 r. wpłynął do tutejszego organu wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych w ww. zakresie. Wniosek uzupełniony został pismem w dniu 21 kwietnia 2021 r.
W ww. wniosku przedstawiono następujący stan faktyczny oraz zdarzenie przyszłe.
Wnioskodawca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, której przedmiotem jest działalność związana z wytwarzaniem oprogramowania.
Wnioskodawca posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej nieograniczony obowiązek podatkowy w świetle art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i rozlicza się na podstawie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
Wnioskodawca świadczy usługi jako niezależny deweloper. Obecnie świadczy usługi na rzecz polskiej spółki (dalej jako Spółka). Wnioskodawca w ramach współpracy z innymi osobami tworzy oprogramowanie dla Spółki, które to Spółka udostępnia swoim klientom.
Wnioskodawca tworzy i rozwija oprogramowanie w językach …, …, … (oraz z użyciem innych technologii w razie bieżącego zapotrzebowania). Wnioskodawca tworzy oprogramowanie dla przemysłu, określane czasem jako „…”, do komunikowania i współdziałania pomiędzy różnymi urządzeniami znajdującymi się w danym przedsiębiorstwie.
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right
-
keyboard_arrow_right